Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

ssl-google

SSL Sertifikasının SEO’ya Etkisi Nedir?

 

SSL sertifikası kişisel bilgilerin, şifre ve kredi kartı gibi önemli temel bilgilerin şifrelenmesini sağlamaktadır. Son zamanlardaki güncellemelerden sonra Google SSL sertifikası bulunmayan web sitelerini çok dikkate almamaktadır. Web siteniz için sertifika araştırması içerisine girdiğiniz zaman 256 bit ve Comodo, RapidSSL, GeoTrust markalarına göz atmalısınız. Sertifikalar mobil cihaz uyumluluğuna, domain sayısına ve doğrulama özelliğine göre çeşitli sınıflarla satışa sunulmaktadır. Satın alacağınız zaman çok önem göstereceğiniz konulardan bir tanesini sertifikayı satın aldığınız kurumun ücretsiz olarak kurması gerektiğidir. SSL sertifikaları sistem bilgilerini iletmeniz durumunda saatler içerisinde aktif olmaktadır. Eğer yazılım ve hosting konusunda detaylı bilgilere sahip değilseniz profesyonel bir şekilde yardım almanız gerekmektedir.

 

Kurulum Sonrasında Sitedeki Değişiklikler

 

Kurulum sonrasında İnternet sitesinde görsel olarak değişen özelliklerin en başında sol üst köşede Güvenli ibaresinin yer almasıdır. Hemen sonrasında ziyaretçilerin web sitenize kolay bir şekilde erişim sağlamalarıdır. Güvenli ibaresi sitenizde yer aldığı için özellikle ticari bir konumda hizmet sağlıyorsanız müşteri ağınızda oldukça büyük etkiler yaratacaktır. SSL sertifikası seo üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Çünkü Google seo açısından araştırma içerisine girdiği web sitelerini ziyaret ederken ssl sertifikası bulunmasına büyük bir titizlikle önem vermektedir.

 

SSL Sertifikası Seo

 

Satın alacağınız ssl sertifikası seo açısından sitenizde büyük farklılıklar oluşturacaktır. Yakın bir süreç içerisinde gözle anlayabileceğiniz değişiklikleri ziyaretçilerinizin oluşturduğu giriş çıkış işlemleri ispatlamış olacaktır. Çünkü ssl sertifikası kullanarak seo temelini oluşturmanız durumunda web sitenize ziyaretçi akını bir hayli fazla olacaktır. Güçlü bir seo için ssl çalışması olmazsa olmazların arasında bulunmaktadır. Bugün binlerce web sitesi google gözünde seo için ssl kullanmadığı için istenilen sıralarda gözükmemektedir. Dikkat etmelisiniz ki arama motorlarında en üst sıralarda gözüken İnternet siteleri her zaman seo için ssl kullanan sitelerden ibarettir. Bu nedenle gözle görülebilen bu önemli içeriği seo çalışmaları uygularken arka plana atmamak web sitesi için mükemmel başarı oluşturacaktır. Ayrıca sisteminizdeki güvenlik açığını kapatmış olacak ve kullanıcılarınızın bilgilerini doğrudan gizleme şansına sahip olacaksınız. Böylece sisteminizden kolay bir şekilde alışveriş yapılabilecek veya bilgiler paylaşılabilecektir. Genel anlamda ssl sertifikası herhangi bir web sitesi için en önemli güvenlik önlemlerinden bir tanesidir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir