Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

seoda-sosyal-etki

Seo’da Sosyal Medya’nın Önemi

Seo’da Sosyal Medya’nın Önemi

 

Son yıllarda sosyal medya kullanımının artması sayesinde, kısa sürede çok sayıda insana ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması halinde, kısa sürede başarıya ulaşacak SEO stratejileri geliştirilebilmektedir.

 

 SEO Stratejilerindeki Değişim

 

Sosyal medyanın insan hayatında giderek daha fazla yer elde etmesi ile birlikte, SEO konusundaki bağlantı inşası modelleri giderek değişmektedir. Günümüzde SEO konusunda başarılı olmak isteyenlerin, klasikleşmiş site üzerinde uygulanan SEO teknikleri kullanarak web sitelerini arama sonuçlarında yükseltmeye çalışmaktan daha fazlasını yapmaları gerekmektedir. SEO uygulamalarındaki bu eski yaklaşım ile arama motoru stratejileri durağan hale gelmektedir. Google çağa ayak uydurarak bir web sitesinin popülerlik seviyesini ölçmek için etkili bir yol olan sosyal medya üzerinde dikkatini yoğunlaştırmaktadır. Bu bağlamda yenilenerek geliştirilen Google algoritmaları, işletmelerden daha dinamik bir duruşa sahip olmalarını talep etmektedir. Sosyal medya ise talep edilen bütün dinamizm özelliklerini içinde barındıran yegane platformdur.

 

 Sosyal Medyanın Faydası

 

İşletmeler, SEO kavramı kapsamında stratejilerini oluştururken artık sosyal platformlardan yararlanmaktadır. Twittler, Linkedin ya da Facebook benzeri pek çok sosyal medya kanalı üzerinde takip edilmek, işletmelerin içeriklerini paylaşacakları bir insan kitlesini kontrol etmelerine olanak sağlar. İşletmeler kendi blog adreslerinde bir gönderi yayınladıkları zaman, aynı gönderiyi sosyal medya hesapları üzerinde de paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşabilmektedir. Dolayısıyla sosyal medya kanallarında aktif olmak, görünme sıklığının artmasını ve popülerliği sağlamanın en hızlı yoludur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir