Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

responsive tasarım nedir

Responsive Tasarım Nedir? Mobil Uyumlu Tasarım

Gerek e-ticaret amacıyla gerekse de bilgi vermek amacıyla olsun web siteleri günümüz internet çağının vazgeçilmez argümanlar arasında bulunuyor. Web siteleri pek çok kişinin hayatında oldukça büyük yer kaplasa da bu sitelerin zaman içerisinde değişime uğrayan olaylar karşısında kendilerinde sürekli yenilebilir gerekir. Web sitelerinde mobil uyumlu tasarım çalışmaları da gün geçtikçe artmaktadır.

 

 Mobil Uyumlu Web Siteleri Neden Önemlidir?

 

Responsive web tasarım olarak da bilinen mobil uyumlu web siteleri kendilerini daha geniş kitlelere kabul ettirmek için pek çok firma tarafından kullanılmaktadır. Akıllı telefonların günümüz insan hayatında vazgeçilmezler arasında bulunduğundan bu yana bu telefonlar ile pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Kişilerin sadece masaüstü uygulamalarına bağlı kalmadan diledikleri her ortamdan her tür bilgiyi ya da her tür veriye ulaşabilmeleri için cep telefonları aracılığı ile istedikleri web sitelerine giriş yapabilmeleri amacıyla mobil uyum uygulaması kullanılmaya başlanmıştır.

 

Bir web sitesini mobil uyumlu olması demek siteye giriş yapılan cihazın sistem tarafından algılanarak verilerin ve grafiklerin mobil ekranda sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması anlamına gelir. Böylece mobil uyumlu bir web sitesine giriş yapan kişi siteye tıpkı masaüstü uygulamasında görüntüleyebilir gibi rahatlıkla görüntüleyebilir. Masaüstü uygulamasından gerçekleştirebileceği her türlü işlemi mobil uygulama ile de sağlayabilir. Böylece kişiler sadece masaüstü uygulama ya mahkum kalmak durumunda değildir.

 Mobil Uyumlu Tasarımları Seo Çalışmalarının Önemi Nedir?

 

           Mobil uyumlu tasarım çalışmaları sadece web sitelerine olan ziyaretçi sayısını arttırmakla kalmayarak daha birçok alanda avantaj sağlamaktadır.

 

           Mobil uyumlu tasarım hizmetleriyle arama optimizasyonu için de ciddi bir adım atılmış olur. Seo çalışmaları olarak da bilinen arama optimizasyonu arama motorlarının gözünde web sitesini başarılı kılmak için uygulanan bir yöntemdir. Bir web sitesi bu alanda gelişme gösteren teknolojileri yakından takip ederek bu yenilikleri sisteminde uygulandığında arama motorları web sitesinde gerçekleşen bu olumlu değişiklikleri kısa süre içerisinde fark edecektir. Bu farkındalık sayesinde mobil uyumlu tasarıma sahip olan web sitesi arama motorlarının ilk sayfalarında hatta ilk sıralarında kendine yer bulabilecektir. Bu durum web sitesi sahipleri için büyük önem taşımaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir