Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

google-seo-nasil-yapilir

Google Seo Nasıl Olur?

Google Seo Nasıl Olunur

Search Engine Optimization söz öbeğinin kısaltılmışı olan SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitesinin başta Google olmak üzere diğer arama motorlarına uyumlu hale getirilerek teknik, analitik ve marka bilinirliğine katkı sağlayacak çalışmaları planlayan, uygulayan ve analiz eden kişiye ise SEO Uzmanı denir. SEO Uzmanı yalnızca SEO alanında değil dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek SEO’ya entegre eden çalışmaları da yapmaktadır.

 Dijital dünyanın ve pazarlama araçlarının hızlı bir şekilde artması ve gelişmesine bağlı olarak bir SEO Uzmanı, kendisini yalnızca birkaç alanla sınırlamayıp pek çok alana hakim olmaya çalışmalıdır. Özellikle kurumsal bir firmada, dijital pazarlama ajansında çalışıyorsa ekip çalışmasına yatkın ve uyumlu olmalıdır. SEO Uzmanı olmak için ise web site tasarımından, sosyal medya yönetiminden, marka danışmanlığından, satış uzmanlığından donanımlı bir bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç vardır.

 SEO Uzmanının Sahip Olması Gereken Yetenekler Nelerdir?

 SEO Uzmanının barındırması gereken yetenekler geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Fakat en temel düzeyde şu dört yeteneğe mutlaka sahip olması gerekir:

Yaratıcılık: Hem görsel yaratıcılığa hem de matematiksel yaratıcılığa hakim olmalıdır. Yaratıcı hamleler ve stratejiler yaparak hizmet verilen kurumu veya kişiyi, rakiplerinden bir adım öne çıkarmalı ve hedef kitlesine dokunacak çalışmalar yapmalıdır.

Ekip Çalışmasına Yatkın Olmak: SEO çalışmaları yaparken pek çok farklı uzmanlık alanına sahip kişilerle sürekli iletişim halinde olmak gerekmektedir. Bunun için de ekip ruhuna uygun hareket etmek oldukça önemlidir.

Teknik Bilgi: SEO Uzmanı olmanın en başında teknik bilgilere hakim olmak gelmektedir. SEO’ya dair teknik bilgiler bilinmeden, hangi araçlardan yararlanılacağı anlaşılmadan ne yazık ki bir şey yapmak mümkün değildir.

Teknolojiden Yararlanmak

 SEO Uzmanı seo alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek çalışmalarına entegre etmek zorundadır. Dijital pazarlama alanı sürekli bir değişim yaşadığı için yenilikleri takip etmek, anlamak ve sisteme entegre etmek hem SEO Uzmanını diğer rakiplerinden hem de hizmet verdiği firmayı diğer rakiplerinden öne geçirmek adına önemlidir.

 SEO Uzmanının Bilmesi Gereken Alanlar

 SEO çalışması yürütürken teknolojinin her bir alanıyla içli dışlı olmak gerekmektedir. Bu alanları çalışmaya uygun olarak gruplayıp birbiriyle olan bağlantılarını etkin şekilde sağlamak, SEO çalışmasına oldukça büyük bir yarar sağlamaktadır. O alanlar ise şu şekilde sıralanabilir:

Kişisel deneyim ve tecrübe,

En az 3 tane web programlama dili,

MS Ofis programları,

SEO araçları,

Tarayıcı eklentileri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir