Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

my-bussiness-yararlari

Google Benim İşletmem (My Business) Nedir?

Google benim işletmem bir diğer adıyla Google My Business Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne işe Yarar? Nasıl Kayıt Olunur? Hemen hemen merak ettiğiniz herşeyin cevabını bulacağınız bizim atladığımız bir konu bile olsa yorum ile sorabileceğiniz yeni makalemize hoşgeldiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hemen başlıktada belirttiğimiz gibi google benim işletmem hakkında kısa ve öz bir şekilde bilgilendirmeye…

Google Benim İşletmem aslında tüm dükkanların, depoların, fabrikaların A’dan Z’ye tüm sabit adresi olan herkesin kullanabileceği platform olmaya başladı. Yeni bir teknolojik çağa girişimizin ve gerek telefon, tablet veya bilgisayarlardan ihtiyacımız olan tüm bilgiye ulaşabiliyoruz.

Örnek vermek gerekirse hepimiz hayatımızda koşuşturma içinde olduğumuz için ve bazı zamanlarda evimizin anahtarını evde unutabiliyoruz. Eve geldiniz ve anahtarınızın olmadığı farkettiniz ne yapmanız lazım.
1- Binaya tırmanıp balkon veya camdan içeri girebilirsiniz. (Denememenizi Öneririz)
2- Bir komşunuzun balkonundan balkona atlayabilirsiniz. (Denememenizi Öneririz)
3- Yada kapıyı kırmak zorunda kalabilirsiniz

Teknoloji çağında yaşadığımız için işte tamda burada Google Benim İşletmemde kayıtlı işletmeler devreye giriyor. Telefonunuzdan, Tabletinizden herşeyi bilen canım GOOGLE’mize 7/24 çilingir araması yapabilirsiniz. Adresinize en yakın olan çilingir işletmelerinizi sizinle paylaşacak.

Bu bilgilerin içerisinde neler var. Sırasıyla;
1- Şirket İsmi
2- Hızlı butonlarla Web Sitesi (varsa), Yol Tarifi ve Kaydet Butonu çıkacaktır.
3- Diğer Google kullanıcıların İşletmeye verdiği Puan ve Yorumlar
4- Size ne kadar uzakta olduğunu metre cinsinden bir konum
5- Adresi
6- Çalışma saatleri
7- İrtibat numarası

Yukarıda gördüğünüz gibi bilgiler sizi karşılayacaktır. Artık sadece çilingir’i aramak kalıyor.

Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle bir google hesabınızın olması gerekiyor.
Bir google hesabınız varsa veya edindikten sonra google arama çubuğuna benim işletmem veya my business yazmanız yeterli olacaktır. İlk sırada çıkan google sayfasına giriş yapın ve sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve tam girmeniz gerekecektir. Ardından google size posta ile bir onay kodu gönderecek (14 gün kadar sürebiliyor) posta elinize ulaştığında tekrar google benim işletmem sayfasına giriş yapıp gelen kodu ilgili alana yazdıktan sonra işlem tamamlanmıştır. Tebrikler artık sizinde google arama sonuçlarında gösterilen bir işletmeniz oldu.

Eğer kayıt sırasında sorun yaşamanız halinde veya birden fazla işletme girişi sağlamak istiyorsanız bizimle irtibata geçip hızlı bir şekilde işletme kaydetmesini yapabiliriz.

Sizde İşletmenizi google arama sonuçlarında tüm bilgileri ile birlikte göstermek istiyorsanız ve sorunsuz bir giriş yapılsın istiyorsanız bizimle irtibata geçin hemen Google Benim İşletmem kaydınızı yapalım.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir