Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Dijital Kartvizit

Nfc Kartvizit Ve Özellikleri

Günümüzde sıkça duyduğumuz nfc kartvizit  Near Field Communication olarak da adlandırılmaktadır. Nfc açıklanacak olursak yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisi olarak nitelendirilebilir. Yakın mesafeden çalışma özelliği olan bu teknoloji, nfc etiketinin bir okuyucuya tutulup, okutulması şeklinde aktif olmaktadır. Genelde; ödeme yapmak için, temassız yapılan işlemlerde, doğrulama işlemlerinde, kimlik erişimi veya paylaşımı yapmak istediğimiz durumlarda tüm etkinlikleri içine almış olan dijital kartvizit, günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

 Çoğu kişi diji kart  kullanımını tam anlamı ile bilmeseler de mobil cihazlarında sıklıkla görmüşlerdir. Kişiler bu özelliği telefonlarının üzerinden aktif hale getirerek; birçok farklı özellikten kolayca faydalanılabilir. Kullanılan her telefon markası farklı olsa da genelde ayarlar kısmından tüm işlemleri tek bir tuş ile aktif hale getirebilirsiniz.

 İşletmeler açısından da son derece faydalı olan dijital kartvizit hem işleri kolaylaştırması hem de zamandan tasarruf sağlaması açısından son derece olumlu etki etmektedir. Bu anlamda müşterilerin bu kadar kolay hizmetler sunan firmalar da daha çok tercih edilmektedir.

 Nfc Özellikli Dijital Kart Ve Özellikleri

 Günümüz teknolojisinde uyum sağlayan nfc kartvizit özellikleri ile de son derece faydalı ve kullanışlı işlevleri olan bir karttır. Bu özellikler ile hem fayda hem de kolaylık sağlamaktadır. Bu özellikler;

2 adet nfc özelliği olan mobil cihazların birbirlerine yaklaşmaları sonrasında veri paylaşımı yapılmaktadır.

Veri paylaşımı diğer tüm seçeneklere göre daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Alışveriş sırasında nfc kartvizit destekleyen mağazalarda diji kart ile ödeme yapmak kredi kartı kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Müşteri telefonunu post cihazına okutup, son derece güvenli bir şekilde ödeme işlemini gerçekleştirmektedir.

Ulaşım alanında da kendini gösterecek olan nfc kartvizit plastik kartlar yerine kullanılacaktır. Bu kolaylık sayesinde de yolcular otobüste para üstü bekleme gibi zorluklardan kurtulacaktır.

Kullanım kolaylığı sağlayan diji kart turnikelerin yoğun olduğu alanlarda giriş ve çıkışa entegre edilmektedir. Bu sayede de güvenlik seviyesi en üste çıkmaktadır. Kişilerin üzerini tek tek arama gibi dertlerden kurtulacak, aynı zamandan şüpheli durumların da önüne geçilecektir.

Nfc Özellikli Dijital Kartların Kullanım Alanları

 Tüm işlevleri yerine getirme özelliği olan nfc kartvizit, hata oranını çok az seviyelerde olduğu için her sektörde rahatça kullanılabilmektedir. Bu sektörler; sağlık, gıda, ulaşım, perakende, mobil alanlar ve bankacılık gibi sektörler olmaktadır. Gelecekte de çok sık kullanılacak olan dijital kartvizit her alanda kolaylık ve fayda sağlamaktadır.

 Günlük hayatımızda sinema girişlerinde veya stadyum girişlerinde nfc satın alarak kolay bir şekilde giriş işlemi yapabilirsiniz. Bu da çok sayıda kişinin kısa sürede etkinlik alanında olmasını ve zamanda tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Aynı şekilde bankalarda da kişisel işlemler veya bankalar arası işlemler sırasında kimlik doğrulama işlemi başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

 Nfc Özellikli Dijital Kartların Faydaları

 Piyasalara baktığımız zaman diğer sistemlere oranla daha ucuz olan nfc; kullanımı ile maliyetleri de en alt seviyeye indirebilmektedir.

Ayrıca tüm işletmelere sağladığı avantajlar ile işletmelerin büyüme oranlarını da arttırmaktadır. İşletmelerin müşteri memnuniyeti seviyelerini de en üste çıkarmaktadır.

Bazı zamanlarda mobil cihazlar da bir kart okuyucusu görevini görebilmektedir. Bu anlamda herhangi bir nfc kartvizit telefona okutularak, istenilen tüm bilgiler anında öğrenilmektedir.

Yolcular diji kart sayesinde bir otobüs kartını telefonuna okutularak kart içinde kalan bakiyeyi kolaylıkla sorgulanabilmektedir.

Nfc özellikli bir kart telefona tanımlandıktan sonra kart kullanılmadan tüm işlemler kolaylıkla yapılmaktadır.

Nfc Özellikli Dijital Kartların Önemi

 Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız daha fazla kolaylaşmaktadır. Firmalar tarafından uzun süredir kullanılan kartvizitlerin yerini artık dijital platformlar almıştır. Fiziksel olan kartvizitin yerine kullanımı son derece kolay olan dijital kartvizit gelmiştir.

 Son zamanlarda kullanımı artmış olan nfc teknolojisi ile geliştirilen diji kart çok fazla kullanım alanına sahip olmaktadır. Online bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmak istediğiniz noktada diji kart en uygun seçenek olacaktır. Dijital kartvizit özelliğinde olan diji kart kullanımı oldukça kolaydır.

 Kullanmış olduğunuz sosyal medya hesaplarınız, kişisel adresiniz, kişisel telefon numaranız, e-posta hesabınız, web siteniz veya iban numaralarınız gibi bilgilerinizi bu sistemden kolayca ekleyip çıkartabilirsiniz. Aynı şekilde profil fotoğrafı ekleyebilir bunun yanında profil linkinizi de özelleştirebilirsiniz.

 Ayrıca; telefonunuza takacağınız nfc destekli popsocket ile de başka bir telefonu popsockete dokundurduğunuz zaman dijital kartvizitinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm bunların sonucunda müşterilerinize, arkadaşlarınıza veya da başka kişi bilgilerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca; dijital kartvizit ve diji kart  son derece uygun fiyatlara sahiptir. Bunun yanında da kullanım kolaylığıyla da herkes tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 Diji kartlar bir başka konuda da çevre dostu olmaktadır. Kartvizit basılmasına gerek kalmadan dijital kartvizit oluşturabilir. Günümüz şartlarında sosyal mesafe kurallarının artmış olması ile birlikte teknoloji de bu yönde evrilmiştir. Dijital kartvizite sahip olduğunuz nokta da sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kullanım sağlarsınız.

 Nfc destekli dijital kartvizit kişisel bilgilerinizin kolayca ve doğru bir şekilde paylaşılmasını ilke edinmektedir. Bu noktada da elle tutabildikleri ürünün olan kişisel olması gerekmektedir. Bu durumda kartların baskısında kullanıcının tüm unsurlarının yer alması gerekmektedir. Baskılanacak olan kartın tüm görsel tasarımları kullanıcıya ait özel olarak tasarlanmaktadır. Kartlar çeşitli şekillerde tasarım seçenekleri ile müşterilere sunulmaktadır.