Teklif Alın
Adres:
Balıkyolu Mh. 453 Sk. No:16/A Esenyurt / İSTANBUL
E-Posta:
iletisim@dorukreklamajansi.com
Bizi Arayın:
+ 90 538 817 12 30
Doruk Reklam

Blog

1_zRmUHahUw44mtXs2Jb9tPg

Adwords’ü Neden Kullanmalıyız?

Yeni kurulan bir şirketin küçük, orta ya da büyük ölçekli olmasına bakılmaksızın kısa sürede en çok kullanıcıya ulaşması hedeflenmelidir. Ancak yalnızca şirketi ya da web sitesini kurmak ile bu amaca asla ulaşılamaz. Bu nedenle 2000 yıllarında Google tarafından geliştirilmiş olan ve Google Adwords denilen Self-Service Advertising denilen programdan destek alınması gerekmektedir. Kurulduğu günden bu yana birçok firma tarafından kullanılan bu uygulama bir nevi reklam anlamına gelmektedir.

 

 Google Adwors

 

Reklam vermek isteyen site kullanıcıları, verecekleri reklamın en çok aranan reklamlar arasında olmasını ister. Bunun için de Google Adwords denilen sistem ile en uygun anahtar kelimeler seçilerek reklam ve hizmetiniz ile ilişkilendirilir. Hem Türkiye’de hem de tüm dünyada birçok firma Google adwords uygulamasını kullanmaktadır. Peki, neden Google adwords bu kadar önemlidir?

 

 Neden Google Adwords Kullanılıyor?

 

Ürün ve hizmetlerinin reklamını vermek isteyen kişiler, bu isteklerini Google adwords ile yaptıklarında rakiplerinin önüne geçmektedir. Bu da üst sıralarda yer almayı sağladığı için daha çok hedef kitlesine ulaşmak anlamına gelir.

 

İnternet kullanıcıları araştırma yaparken ilk sayfada yer alan bilgilere ve hizmetlere güvenerek ilgi gösterir. Bu nedenle adwords sayesinde sizlerin de hizmet ve ürün reklamları üst sıralarda yer alarak daha çok kişinin hizmetinize ulaşması sağlanır. Bu da ürün ve hizmet satışınızı artıracağı için kazancını da artırmaktadır. Bu nedenle her firmanın Google adwords kullanması önerilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir